Роналдо стана само шестиот играч со 700 постигнати погодоци (ВИДЕО)

Роналдо и покрај поразот од Украина вечерва, мечот во Киев ќе му остане во добро сеќавање. Имено популарниот ЦР7 го постигна 700 погодок во кариерата и стана само шестиот играч во историјата кој има вакви бројки зад своето име.

Cristiano Ronaldo reaches 700 career goals

CR 7️⃣0️⃣0️⃣

Cristiano Ronaldo becomes only the 6th player ever to score 700 career goals ?

Posted by Bleacher Report on Monday, 14 October 2019

Роналдо покрај головите во репрезентацијата на Португалија ги тресеше мрежите на противниците уште во дресовите на Спортинг Лисабон, Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Јувентус.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста