РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ Е НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФУДБАЛЕР ЗА СЕЗОНАТА 2019/20. ГОДИНА

Полскиот напаѓач на Баерн Роберт Левандовски е најдобар фудбалер на Европа. За петте трофеи во сезоната и многуте голови Левандовски доби предност во гласањето во однос на Кевин Де Брујне од Манчестер Сити и колегата од Минхен Мануел Нојер. Годинава не се доделува Златната топка, па ова признание не највредното индивидуално во светскиот фудбал.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста