РК Вардар синоќа ги започна подготовките за новата сезона

Се уште актуелниот европски ракометен првак Вардар синоќа го имаше првиот собир за новата сезона. Тренерот Стевче Алушевски располага со сосема нов погон играчи со кои ќе треба доста да се работи за црвено црните да бидат на нивото и реномето што скопјани го создадоа со двете континентални титули во последните три години.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста