Регистрирани 566 санкции за неносење маска

Од 22.00 часот (29.03.2021) до 05.00 часот (30.03.2021) констатирано е дека 28 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (29/30.03.2021) пак, на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 566 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста