Реал гостува кај Еспањол

Ако Реал Мадрид слави вечерва кај послденопласираниот Еспањол ќе создаде голема, многу можно и пресудна предност во трката за титулата во Шпанската фудбалска Ла Лига. Ова особено по вчерашното реми, 2-2 на Барселона кај Селта во Виго, по што Каталонците избија напред на табелата и имаат бод предност, но мадриѓани имаат натпревар помалку.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста