РЕАЛ БЕЗ РАМОС И ВО РЕВАНШОТ СО ЛИВЕРПУЛ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Серхио Рамос е позитивен на ковид-19 и нема повторно да му биде на располгање на Зинедин Зидан во рвеншот со Ливепрул во четвртфиналето во фудбалската Лига на шампиони.

Капитенто на кралевите поради повреда на бутниот мускул го пропушти и првиот меч со англискиот тим, а покрај него во возвратниот нема да настапи ниту Рафаел Варан.

Реал во рпвиот дуел славеше со 3:1 што е значаен чекор во обидот за пламанот кон најдобарта четврка сезонава во елитниот клупски фудбалски шампионат.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста