Расте бројот на заболени од грип – 1100 регистрирани случаи

Расте бројот на заболени од грип. во текот на изминатата недела во државава се регистрирани 1 100 заболени, 14 се на инфективна клиника од кои еден пациент е во животно загрозувачка состојба. Се очекува бројот на заболени да зголемува во текот на следните недели. први на удар се децата до 4 години.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста