Ракот со нестабилни финансии, неизвесен период за Близнаците

ОВЕН

Може да очекувате дека ќе има проблеми на работа кај вас денеска. Нивно решавање бара многу трпение. Посветете се малку повеќе на друштвениот живот, и на тој начин ќе дојдете до нова љубов. Немате проблеми со здравјето.

БИК

На полето работа следува позитивни промени кај вас. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета. Со партнерот имате разни несогласувања, но не сте подготвени за прекин на врската. Проблеми со кичмата се можни.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате прилика за промени на работното поле. Пред вас е период во кој ќе има доста неизвесности. Љубовното поле е променливо кај вас. Можно е и сами да не сте сигурни што сакате. Проблеми со циркулација.

РАК

Финансиите ви се променливи и нестабилни, а таква ситуација ве очекува и во следните денови. Ве очекува интересен флерт кој може да доведе до остварување на сериозна љубовна врска. Се чувствувате добро.

ЛАВ

Ако сте одлучиле да ја менувате работата, ќе ви биде потребно доста време за да се укаже некоја нова позиција. Пред вас е одличен период за љубовното поле. Може да очекувате нови познанства. Одлично се чувствувате.

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден за да може да имате компликации и проблеми. Владее нетрпеливост. Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви значи. Можна вртоглавица.

ВАГА

Доста среќа ве очекува на работното поле денеска. Околностите ќе се свртат во ваша корист. Новата љубов влегува во вашиот живот и ќе бидете среќни и задоволни поради тоа. Пред вас е период на почеток на нова врска. Редовно проверувајте го притисокот.

ШКОРПИЈА

Ако се занимавате со приватна работа, може да очекувате позитивни околности и зголемување на заработката. На полето емоции може да имате мали проблеми со личноста која ви значи. Не би требало да имате потешкотии.

СТРЕЛЕЦ

На работното поле ве очекува враќање на некои проблеми кои во минатото не се до крај решени. Ново познанство ве очекува. Пред вас е период во кој ќе имате повеќе шанси за авантура. Внимавајте на синусите.

ЈАРЕЦ

Во работата владеат позитивни промени и задоволни сте генерално од ситуацијата. Очекувајте добар однос со саканата личност. Вашата врска полека оди кон стабилизација. Внимавајте на вишок килограми.

ВОДОЛИЈА

Можно е да бидете малку напнати денеска и дека ќе бидете наклонети кон конфликти на полето работа. Растроени сте и не ви е лесно со саканата личност да бидете искрени. Понекогаш ви се чини полесно да се дистанцирате. Водете сметка околу очите.

РИБИ

Можно е некои околности на ова поле да ви се невоповолни и дека нема да го остварите она што го очекувате. Можно е да ви се укаже прилика за познанство со личност која се појавува во ваша близина. Несоница ве следи, потоа и умор.

Advertisements