РАКОМЕТАРКИТЕ ОДБРУЈУВААТ ДО ЗАМИНУВАЊЕ ВО БУКУРЕШТ ЗА МУНДИЈАЛСКИОТ БАРАЖ СО РОМАНИЈА

Со натпреварите на првата и втораѕа екипа на Еурофарм Пелистер и на Вардар со Пролет денеска ќе биде отворено 6 коло во македонската машка ракометна Супер лига. Дуелот во Битола е од 16, а скопскиот половина час подоцна. За утре во оваа рунда остануваат дуелите на Струга и Охрид и на Бутел и Металург. Овие мечеви се од 14 часот. Вардарци водат со сите 15 бодови, сениорите од Еурофарм се зад нив со 12.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста