РАКОМЕТАРИТЕ ЗА ДВА ДЕНА НА СОБИР ЗА ПРИЈАТЕЛСКИ, НО И ВО ОЧЕКУВАЊЕ НА ШАНСА ЗА СП

За два дена сибир ќе имаат и ракометарите кои во неделата на ЕХФ ќе имаат пријателски со Чиле, а всушност ќе се подготвуваат за продолжението од подготовките за Европското првенство во јануари 2022-та. Тоа значи дуели со Данска во април, но тука се уште постои и шансата за учество на Мундијалот кој во Египет тргнува на 13 овој месец. Ние сме прва резерва и чекаме, а какви се ситуациите со Короната не е исклучено да влетаме во последен миг. Во секој случај в недела на пладне Данило Брестовац ќе ги дочека во Скопје сите што самиот ги одбра за оваа ситуација.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста