РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ПО ПОВЕЌЕ ОД ЕДЕН МЕСЕЦ ЌЕ ИГРААТ МЕЧ ОД ЛШ, В ЧЕТВРТОК ВО СКОПЈЕ ГОСТУВА ФЛЕНСБУРГ

По подолго време ракометаритена Вардар им се враќаат на натпреварите. Тие в четврток го пречекуваат Фленсбург во рамките на дуел од новата сезона во Лигата на шампиони, каде немаа континуитет односно не одигра два превдидени меча, против Елверум и ПИК Сегед, поради проблемите со заразени со Ковид 19 во унгарскиот тим, односно одлуката на норвешкиот состав поради панемдијата да не патува за Скопје со оглед на тоа дека Македонија е високоризична земја со широка трансмисија на Ковид-19. Токму отсуството на натпрвери е главниот проблем за црвено-црните кои очекуват да ја искористат предносат на домашен терен со надеж дека ќе се изборат за добар реузлтат против германскиот тим. Натпреварот в четврток се игра во арената Јане Сандански со почеток од 20:45 часот.