Првиот случај на Ковид-19 во Ресен

Во Ресен е регистиран првиот случај на пациент позитивен нан ковид-19.

Овој град досега беше еден од ретките каде немаше позитивни на новиот Коронавирус.

Се работи за 57 годишна жена од Ресен, која е хоспитализирана на клиниката во Битола.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста