Променливо облачно со сончеви периоди, на планините снег

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На планините во северозападните делови повремено ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје умерено облачно со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 2, а дневната ќе достигне до 14 степени.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста