Прочитајте во кој хороскопски знак се раѓаат најбогатите

Откако го проучувале рангот на милијардерите на „Форбс“, вклучувајќи го и последниот, експертите заклучиле дека повеќето богати се раѓаат во знакот на Вага. Покрај милијардерите, во овој хороскопски знак има и многу познати личности, а некои од нив се Ким Кардашијан Вест, Вил Смит, Кетрин Зета-Џоунс и нејзиниот сопруг Мајкл Даглас, Гвен Стефани, Зак Ефрон, Еминем, Мет Дејмон, Кејт Винслет, Серена Вилијамс и многу други.

Мирната и интелигентна Вага ги предводат славните и богатите, а потоа по неа следат Риби, Рак, Бик и Лавови.

На дното на скалата на најбогатите знаци и оние со статус на ѕвезда се Девица, Стрелец и Јарец.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста