Проблеми за Интер: Три меча без Шкрињар, еден без Конте

Вкупно три натпревари суспензија доби дефанзивецот на Интер, Милан Шкрињар, а еден меч тренерот Антонио Конте по вчерашното реми со Сасуоло. Шкрињар заработи црвен картон во судиското продолжение, а острата реакција му донесе дополнителни два меча отсуство, како и парична казна од 10 илјади евра. Тренерот Конте имаше пет официјални предупредувања, при што Комисијата за дисциплина одлучи да го суспендира за наредниот меч на Интер против Парма.

Advertisements