Престрелка во скопска Чаршија

Истрели и пукотници се слушале вчера во скопската Чаршија.

Како што пренесуваат медиумите, во престрелката е повредено едно лице додека инцидентот се случувал 15 минути по 22 часот.

Пишувањата велат дека се сѐ случило во кафуле кое се наоѓа близу плоштадот Скендербег а не се знае ниту кој е мотивот.

Повеќе детали за овој инцидент надлежните најавија за денес.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста