Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Ново Лисиче

Поради уличен дефект на водоводна мрежа од Ф 80 мм на ул.Видое Смилевски Бато бр.25 н.Ново Лисиче, прекинато водоснабдување ќе имат од корисниците од ул.Видое Смилевски Бато од бр. 1 до бр.43, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот, до санирање на дефектот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста