Пратенички прашања на седница во Собрание

Собранието на Република Македонија  денеска ќе ја одржи 124. седница на чиј дневен ред се пратенички прашања.

Седниците на кои пратениците имаат можност да им поставуваат прашања на министрите во Владата се одржуваат секој последен четврток во месецот.

Ова е последна седница за пратенички прашања годинава.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста