НАЈНОВИ ВЕСТИ

Познат терминот за доигрување на елитниот фудбал во Јужна Америка

Копа Либертадорес по шестмесечна пауза поради пандемијата со коронавирусот ќе продолжи на 15 септември, и ќе трае се до јанури идната година. Дотогаш ќе се комлетира групната фаза, ќе се одиграат елиминциите,  а најдобрите две екипи за трофејот ќе се борат на „Маракана“ во Рио де Жанеиро. Јужноамериканците нормално ќе ја доиграат сезоната за разлика од европската Лига на шампионите, која по скратен систем ќе го даде новиот првак во Лисабон на 23 август.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста