Пожар во куќа во Штип

На ул.„АСНОМ“ во Штип вчера попладне при поставување на панели за соларна енергија на покрив од куќа сопственост на И.М., настанал пожар, при што целосно бил опожарен покривот на куќата.

-Нема повредени лица, а пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Штип, информираат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста