Пожар позади гробиштата во с.Арачиново

На 29.07.2020 во 21.41  часот во СВР Скопје, А.Х. од с.Арачиново пријавил дека настанал пожар позади гробиштата во с.Арачиново. Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека била опожарена нива-стрниште. Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Скопје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста