НАЈНОВИ ВЕСТИ

Потребни ви се само две состојки за природен пилинг

Зима, загаден воздух, неправилна исхрана, недостаток на сон се најчестите причини за нездрава кожа. Сепак, здравјето и грижата треба да бидат наши приоритети. Затоа ви предлагаме природна маска од две состојки што ќе ја направат вашата кожа сјајна и сјајна.

За оваа маска за пилинг, потребна ви е сода бикарбона и сок од портокал.

Измешајте една лажица свежо исцеден сок од портокал со лажица сода бикарбона и држете ја на чиста кожа околу 10 минути. Сода го лупи горниот слој на кожата и се бори против акните, а сокот од портокал ги затегнува порите и му дава сјај на лицето.

За дами со преосетлива кожа им предлагаме да го пробаат на мала површина и да видат како ќе реагира кожата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста