ПОПЛАДНЕВО СЕ ИГРААТ 4 СРЕДБИ ОД ШЕСТОТО КОЛО ВО ПРВАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА

За половина час на четири стадиони се игра прволигашки фудбал и тоа од 6. коло. Станува збор за средбите во кои Беласица се среќава со Пелистер, Шкендија со Академија Пандев, а Шкупи со Ренова, додека последниот меч е тој на Солекс и Борец. Вчера на отворањето на рундата Македонија во Ѓорче го победи Вардар, а Работничи и Струга во Скопје ремизираа со по еден постигнат гол. Шкендија води со 11 пред Шкупи и Силекс со по 10 бода.

Advertisements