НАЈНОВИ ВЕСТИ

Полицискиот час не го почитувале 23 лица, 481 прекршок за неносење маска

Од 22.00 часот (05.04.2021) до 05.00 часот (06.04.2021) констатирано е дека 23 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.04.2021) пак, на територијата на државата, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 481 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста