Полицискиот час го прекршиле 46 лица, 611 санкции за неносење маска

Од 20.00 часот (20.04.2021) до 05.00 часот (21.04.2021) констатирано е дека 46 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 611 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста