НАЈНОВИ ВЕСТИ

Полицискиот час го прекршиле 22 лица, 537 не носеле маска

Од 20.00 часот (18.04.2021) до 05.00 часот (19.04.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.04.2021) за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста