Полицискиот час го прекршиле 15 лица, за неносење маски казнети 438 граѓани

Од 00.00 часот до 04.00 часот (19.05.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (18/19.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 438 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста