Полицијата казни 56 лица поради неносење маска

Министерството за внатрешни работи соопшти колку казни напишале во изминатото деноноќие поради неносење маски.

-Во текот на изминатото деноноќие (20/21.06.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 56 прекршоци, информира МВР.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста