По Робени и Снајдер размислува за реактивирање, можно е враќање во редовите на Утрехт

По  Аријен Робен уште едне поранешен холандски интернационалец размислува за прекинување на пензионерските донови.  Станува збор за Весли Снајдер поранешниот репрезнетиативец  “лалињата“’ кој мина низ бурни животни препреки во залезот на кариерата која ја заврши во Катар во екипата на Ал Гарафа. Снајдер своите ѕвездени моменти ги доживеа во дресот на Интер, каде и стана предмет на интерес на неколку европски клубови, од кои најбрз и најконкретен беше Реал кој во тоа време беше предводен од Жозе Мурињо. Сепак Холанѓанецот не се снајде во шемите на португласкиот тренер и никогаш повеќе не ги покажаа партиите по кои беше препознатлив во редовите на “нерозаурите“. Во надолна линија освен неговата кариера тргна и приватниот  живот. Сега Снајдер е пред нов предизвик враќање на зелениот терен, по апелот на навивачите на Утрехт, клубот од неговиот роден град, кои побараа тој да одигра една сезона, што секако е многу реално остварлива опција.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста