ПО РЕЏЕПИ, БРАНКОВСКИ И ДЕРКОВСКИ НИЕ ВО ТОКИО ГО ОЧЕКУВАМЕ НАСТАПОТ НА ТЕКОВОНДИСТОТ ГЕОРГИЕВСКИ

По настапот на џудистката Реџепи на Олимписките игри кој заврши уште на стартот, како впрочем и саботните на пливачот Дерковски и стрелачот Бранковски, кој е единствен што беше на посакуваното ниво, ние се насочуваме кон четвртиот наш олимпиец, а тоа е еден од најсилните адути Дејан Георгиевски. Текондистот утре наутро во 6.45 по македонско време има мегдан со Светскиот првак Кубанецот Рафаел Алба.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста