Пo Ју Ес Опен, и Ролан Гарос со Вајдл-карта за Енди Мареј

Енди Мареј ќе биде дел од Ролан Гарос откако организаторите му доделија вајлд-карта. Британецот изминатитот период поради проблеми со повреди падна на 110 позиција на АТП, па мораше преку специјална покана да учествува и на Ју-Ес опен, но таму претпе елиминација уште во второто коло. Сега на ист начин ќе учествува и на Отвореното француско првенство, кое се игра од 27 септември до 11 октомври.

Advertisements