ПЛАСМАНОТ НА ЕП СО МАКЕДОНИЈА ЗА ПАНДЕВ Е НАЈУБАВ МОМЕНТ ВО ПРОФЕСИОНАЛНАТА ИГРАЧКА КАРИЕРА

Горан Пандев откри кој за него е најубав и најзбачаен момент во профсионалната играчка кариера.

Според капитенот на македонската фудбалска репрезентација пласманот на претсојното Европското првенство е оставрување на сонотот и оттаму најубавото нешто што му се има слулчено во кариерата. Пандев истакнува дека би ги дал сите освоени трофеи досега за место на континеталниот  шампионат и дека често се сеќава на емоциите и лицата на своите колеги од репрезентацијата по мечот во Тбилиси каде со неговиот гол беше совлада Грузија и обезбеден историскиот пласман.

Дека кога верувате во себе се случуваат чуда според Пандев показател е тирумфот над Германија во Дуисбург и токму затоа смета дека без никаков товар Македонија треба да оди во пресрет на мечевите од првата фаз ана престојното Европско првенство каде е во група со Австрија и Украина и Холандија.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста