Пилешко филе со кисела павлака и тестенини, комбинација која освојува

Комбинирајте го печеното пилешко и добијте ручек со целосно нов вкус

Состојки:

150-200 гр тестенини
150 гр мајонез
200 гр кисела павлака
пилешки гради
сол, бибер
1 лажичка сенф
4 кисели краставички
2 варени јајца
по избор листови сланина

Подготовка:

Згответе ги тестенините и оладете ги како и јајцата. Во сад ставете павлака, сенф, мајонез, исецкани јајца и додајте сол и бибер ..

Додадете ги коцките пилешко и краставицата, исто така исечкана на коцки и изедначете. Истурете и тестенините и измешајте…

Украсете со пржени листови сланина, коцки од шери домати или домат по желба..Фантастично уживање..

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста