Петре Шилегов позитивен на Ковид-19

Како што напиша во статусот на својот фејсбук профил, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов е позитивен на Ковид 19. Тој соопшти дека неговата клиничка слика е добра и е во стабилна состојба.

Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите мерки кои што се превземаа од моја страна за моја лична и заштита…

Publiée par Петре Шилегов sur Samedi 20 juin 2020

Advertisements