Пешак удрен на регионалниот пат Охрид – Св.Наум

На 08.08.2020 во 13,00 часот било пријавено дека на регионален пат Охрид-Св. Наум патничко моторно возило “пежо“ со скопски регистарски ознаки  управувано од М.М.(21) од Скопје удрило во пешакот Д.М.(70) од Скопје. Во незгодата со тешка телесна повреда се здобил пешакот констатирана во болницата “Св.Еразмо“-Охрид. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста