ПЕЛИСТЕР ЈА ПОБЕДИ СУТЈЕСКА (93-73) НА КРАЈОТ ОД ПРВИОТ БАЛОН ОД АБА 2 НА ЗЛАТИБОР

Двете наши екипи се на егал по почетните натпреварите во втората Јадранска кошаркарска лига и вкупно остварија две победи во четири настапа. Пелистер синоќа на затворање на првиот балон на Златибор славеше со Сутјеска со 93-73 по што дебитантот од Битола е на 1-1, ефект со кој и МЗТ Скопје го заврши првиот турнир.

Поврзани вести