Пандев и Џенова денеска во директен дуел за опстанокирек

Горан Пандев и неговата Џенова денеска имаат безмалку квалификациски меч за останување во италијанската Серија А. Имено тимот на нашиот репрезентативец кој во моментов е 17-ти на табелата вечерва го дочекува Леце кој е веднаш зад него и со само еден бод помалку, но и на позиција која значи испаѓање. Ако Џенова слави ќе создаде 4 разлика на 4 кола до крајот што ќе биде голема предност.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста