Откриј ја моќта на новиот Asus Zenbook Flip 13 (UX363)

Скопје, 23.07.2021 – Asus продолжува да го задржува првото место како број еден избор и долгогодишен синоним за најдобар квалитет на лаптопи. Новото достигнување во светот на технологијата е Asus ZenBook Flip 13 (UX363) и мотив плус за чекор напред кон некое друго ниво на креативност и продуктивност. Овој лаптоп е дизајниран да овозможи голема ефикасност во работата, а истиот има и целосно нов и карактеристичен дизајн, кој што комбинира врвна преносливост со врвна разновидност.

Со својот елегантен NanoEdge дисплеј и 360° ErgoLift ротација, Asus ZennBook Flip 13 (UX363) лаптопот е екстра компактен, а со неговата ултра тенка 13.9мм шасија, овозможува широка палета на I/O порти за лесно поврзување.

Intel® Core™ процесорот дава одличен перформанс за продуктивност во движење и потполна визуелна креативност.  ZenBook Flip 13  лаптопот е моќен и сеопфатен Asus модел, кој што се приврзува со вас и се трансформира во совршен деловен и креативен партнер.

Иновативниот механизам на 360° ErgoLift е паметно дизајниран да ја подигне и навалува тастатурата во удобна позиција за пишување, кога NanoEdge дисплејот ќе се отвори над 135°. Во режим на таблет, механизмот со двојно дејство автоматски се врти однапред, за да дозволи дисплејот да се преклопи рамно на основата. Самото искуство со Asus ZenBook Flip 13 (UХ363) лаптопот ви овозможува заштеда на времето на едно ново, поинакво и креативно ниво.

Овој иновативен лаптоп има моќна батерија (67WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion), со голем капацитет, како и поддршка во текот на целиот работен ден. Со новата технологија за брзо полнење, ZenBook-от е полни за само 49 минути и тоа до 60%, со користење на стандардни USB-C полначи за практично полнење дури и во движење.

Покрај моќта на своите перформанси и креативниот дизајн, кој што ве наведува да го засакате брзо Asus ZenBook Flip 13 (UX363), она што може дополнително да го понуди дисплејот NanoEdge, е работата односно комбинацијата со опционалното пенкало ASUS, кое што доаѓа со купување на овој модел на лаптоп.

Екранот на допир поддржува 4096 нивоа на притисок што ги нуди ASUS пенкалото, што го прави ZenBook-от совршен избор за секојдневна креативност и работа.

Како дополнителни можности и искуства, АSUS ZenBook Flip 13 (UX363) нуди сеопфатна мрежа на решенија за безжична конекција. WiFi 6 опцијата  на овој модел овозможува да се вчитаат содржини на Интернет со движење на окото, а тоа е овозможено со технологијата ASUS WiFi Master Premium, која што вклучува ASUS WiFi стабилизатор и ASUS WiFi SmartConnect.

Како дополнително доживување со лаптопот АSUS ZenBook Flip 13 (UX363)  тимот на ASUS во дефинирањето на ZenBook-от и соработувајќи со специјалисти за аудио-технологија, како што се Харман Кардон, обезбедија аудио квалитет на кино “во мало пакување”. Со овој специјален аудио систем се обезбедува максимална јачина на звук со минимално изобличување за јасен звук. Со овој лаптоп се овозможува испорака на неверојатен звук од било кој агол.

Изненадувањата на новиот АSUS ZenBook Flip 13 (UX363) не застануваат. Овој иновативен лаптоп исто така е достапен со иновативен ASUS NumberPad 2.0. Тачпад со двојна функција, со интегрирана нумеричка тастатура со LED осветлување, што другите лаптопи од неговата класа ја немаат, а е дефинитивно корисна за пресметување на буџети, калкулации и слично.

Благодарение на својот интелигентен софтвер и Харман/Кардон аудио-технологијата, АSUS ZenBook Flip 13 (UX363) овозможува испраќање на гласовни команди за Alexa на Google и Cortana на Windows, кое што ја олеснува комуникацијата и заштедува на време.

Дополнително, предната инфрацрвена (IR) камера, го препознава лицето за неколку секунди и на тој начин овозможува да се најавите брзо и безбедно.

Овој совршен бизнис лаптоп го исполнува и ултра-побаруваниот воен стандард, MIL-STD 810G, за сигурност и издржливост, со што ја намалува грижата за опасност од лесно оштетување. 

Оваа „зен“ технолошка иновација е лаптопот на утрешнината и вашиот иден деловен и креативен партнер.

Посетете го најблиското продажно место на Нептун Македонија и купете го вашиот нов ASUS ZenBook Flip 13 (UX363) лаптоп https://bit.ly/3hUrAhj. Исто така, за прв пат во Нептун Македонија, покрај понудата на ASUS лаптопи, сега можете да најдете и ASUS аксесоари: глувчиња, тастатури, ранци, торбички и многу други.

За сите подетални информации за новиот АSUS ZenBook Flip 13 (UX363) и аксесоарите, дознајте повеќе на www.neptun.mk или во било кое продажно место на Нептун Македонија.

Влези во светот на ASUS со новиот АSUS ZenBook Flip 13 (UX363).

(линк oд видео на youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=USqSMN5fFto)
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста