НАЈНОВИ ВЕСТИ

Охриѓанец се превртел со трактор и починал на лице место

На 25.09.2020 околу 13.50 часот на шумски земјен пат на место викано „Буква М“, на планината Галичица, П.Р.(28) од Охрид, додека се движел со трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата. Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршила екипа од СВР Охрид.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста