ОДЛОЖЕНА ЖРЕПКАТА ЗА ЛИГАТА НА ЕВРОПА ВО КОЈА НИЕ ГИ ИМАМЕ ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР И МЕТАЛУРГ

Ракометрите на Еурофарм Пелистер и Металург не ги дознаа противниците за групната фаза од Лига Европа иако жрепката беше закажана за денеска. Таа е префрлена за утре, а причина за одложувањето е короната кај едно лице од техничката комисија на ЕХФ. Ианку битолчани се сместени во третиот квалитетивен сад, а тимот од Автокоманда кој мина два квалификациски круга во последниот шести.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста