Одбраната на тронот станува невозможна мисија за Маркез

Одбраната на тронот станува
Иако најавите беа за поскоро враќање на патеките, сепак скршеницата на раката му создаде нови проблеми на Марк Маркез, за што ќе му биде потребно подолг период на рехабилитација. Најмалку од два до три месеци му претстои пауза на светскиот првак во Мото ГП, по повредата на воведната трка сезонава. Во Хонда не сакаат да калкулираат, ниту да форсираат, па така одлучено е да не се брза враќањето на Шпанецот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста