ОД ЕВРОПСКА РАКОМЕТНА ПРОГРАМА ДЕНЕСКА: ГОГ ГУДМЕ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (18.45)

Еурофарм Пелистер од 18.45 игра во Данска кај Гог Гудме во својот прв настап, а во рамките на второто коло од Д групата во Европската лига со тоа што за противникот ова e втора средба. Мечот е исклучително важен и од него треба да дознаеме каков е квалитетот на битолчани, и дали имаат потенцијал за овој дел од ова натпреварување.

Поврзани вести