Обљуба врз малолетничка, нејзината мајка го пријавила случајот

На 01.08.2020 во 06.00 часот во СВР Струмица, 40 годишна жителка од струмичко село пријавила дека С.К. (23) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста