Ново поскапување на горивата

Горивата повторно поскапуваат на полноќ, овој пат за 1 денар по литар.

Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР 95 изнесува 60 и пол денари за литар, 98-мицата ќе се продава за 62 и пол денари, додека новата цена на дизелот ќе достигне 52 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 41 денар за литар.

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 1,96%.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста