Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ ги намали цените на нафтените деривати за половина денар.

Од 17.8.2021 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати изнесува:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 71,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС -98 73,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 62,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 62,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 36,681 (денари/килограм)

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста