НОВ ПОРАЗ НА ЏЕНОВА И ПАНДЕВ КОИ НЕ ПОБЕДИЛЕ ТРИ МЕСЕЦА

И клубот на Горан Пандев е на дното или во опасната зона во Италија. Џенова за која нашиот поранешен капитен партиципираше во последните 30 минути очекувано загуби кај Јувентус со 2-0. Џенова има 10 бода од 16 меча и не победила во Калчото скоро три месеца.

Advertisements