НАЈНОВИ ВЕСТИ

НИКОЛОВ СО ГОЛ ГО ОДНЕСЕ МОЛ ВИДИ ВО 3. КРУГ ОД ЛИГА ЕВРОПА

Стандардниот македонски фудбалски репрезенативец Бобан Николов е еден од малкуте наши што со својот клуб ќе игра во третиот круг во Лигата на Европа. Николов заслужува да се издвои и затоа што беше стрелец на единствениот гол за унгарскиот Мол Види кај малтешкиот Хибернијанс.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста