Николоски: Мојот сон е да се патува од Скопје до Солун за еден и пол час

Денеска гостин во емисијата „Утро со Златев“ беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој истакна дека влегувајќи во политиката бил со една цел, а тоа е да остави нешто зад себе.

– Додека Зоран Заев се занимава со творски игри, јас размислувам како ВМРО-ДПМНЕ да понуди коцепт на ревизија на историските неправди, започна Николоски.

Тој кажа како ја гледа политиката и кој е неговиот сон на долгорочен план за Македонија.

– Јас размислувам како ние да направиме како еден човек да седне во центар во Скопје во железничка станица во воз и за час и половина да биде во Солун, потенцираше Николоски..

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fradiolider107.4%2Fvideos%2F3787572511341373%2F&show_text=0&width=560
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста