Нестабилно време со обилни врнежи

Времето во земјава во текот на ноќта и утре ќе биде облачно и нестабилно, на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Локално ќе има пообилни врнежи (над 20л/м2), наместа во форма на невреме со електрични празнења и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 20 до 28 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, а попладне ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 24 степени.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста