Несреќа во скопско Батинци: Паднала од поткровјето и починала на лице место

Во Полициска станица Драчево вчера вечерта било пријавено дека во с. Батинци, скопско Ф.Џ.(34) од с.Батинци паднала од поткровјето од куќа и починала на лице место.

Смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош.

На местото на настанот излегла екипа од СВР Скопје и за настанот е запознаен јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на семејството.

Advertisements